LOADING
Wo. 10 december 2025 – 20:00 Koop tickets
Emily Beynon
presenteert:
10/12

The Birth of a Concerto

Van idee tot de staande ovatie: Hoe het nieuwe fluitconcert van Connesson tot stand kwam

Het verhaal van het ontstaan van een gloednieuw concert, van het eerste verzoek tot de uiteindelijke televisie-uitvoering.

Emily Beynon neemt het publiek mee achter de schermen van het ontstaan van een nieuw concerto – van de vonk van een eerste e-mail, via de intensiteit van het oefenen, de ontmoeting met de componist, try-outs en repetities, een reis naar de andere kant van de wereld en de spanning van de televisiepremière met het Concertgebouworkest!

Dit unieke "concertgesprek" biedt een zeldzame kijk op de samenwerking tussen solist, componist en orkest. Met livemuziek, verhalen over het creatieve proces en ongeziene momenten die een wereldpremière vormgeven. Er is ook gelegenheid om vragen te stellen.

Emily Beynon - fluit
Antonii Baryshevskyi -piano

Over het werk van Guillaume Connesson:
Het nieuwe fluitconcert Danses Concertantes van de Franse componist Guillaume Connesson werd geschreven in opdracht van vier internationale orkesten, waaronder het Koninklijk Concertgebouworkest. Het werk is speciaal gecomponeerd voor solofluitiste Emily Beynon.
De opdracht werd gezamenlijk geïnitieerd door het Koninklijk Concertgebouworkest (waar Beynon eerste fluitist is), het New Zealand Symphony Orchestra, de Cité de la Musique–Philharmonie de Paris en de Tapiola Sinfonietta uit Finland.
Beynon werkte nauw samen met de componist tijdens het creatieproces. Ze repeteerde het stuk met hem en verzorgde uiteindelijk ook de wereldpremière in Nieuw-Zeeland in maart 2025.

Tickets

Ticket €17.50
CJP/Stadspas €12.50
Leden (kortingsticket) €10.00
Studenten €7.50
Bestel Bestel ledenticket

Ook lid worden?

Ruim 60 concerten per jaar voor € 9,99 per maand.

En ben je onder de 30 jaar? Dan betaal je maar € 4,99.

Steun Splendor!