LOADING
Za. 12 april 2025 – 17:00 Koop tickets
Katrien Baerts
presenteert:
12/04

Poèmes pour Mi

Een hartstochtelijke ode aan de liefde - liederen van Messiaen

In 1936 componeerde Messiaen zijn Poèmes pour Mi, een cyclus van negen liederen, opgedragen aan zijn pasgetrouwde vrouw, Claire Delbos, die hij liefkozend "Mi" noemde. De tekst, opgevat als een vrije parafrase van Bijbelpassages, biedt een hartstochtelijke ode aan hun huwelijk, die Messiaen transponeert naar het goddelijke en het oneindige.

De zanglijnen, die doen denken aan het Gregoriaans met hun karakteristieke psalmodie en melismas, worden ondersteund door de piano met de kleurrijke akkoorden die zo typerend zijn voor Messiaens harmonische taal. Bovendien roepen het flexibele ritme, gebaseerd op de natuurlijke accentuering van de tekst, evenals de dialogen tussen de stem en de piano en de lange, jubelende vocalises, de essentie van het Gregoriaans op.

Door dit oude idioom te combineren met zijn eigen avant-gardistische compositiestijl, geeft Messiaen de liederen een aura van eeuwigheid, waardoor zijn huwelijk wordt verheven tot het sublieme en eeuwige rijk van het geloof.

Kersverse Splendormuzikant Katrien Baerts vertolkt deze parel samen met Thomas Dieltjens, die als pianist en artistiek leider van ‘Het Collectief’ dé uitgelezen persoon is voor het roemrijke repertoire van Messiaen.
Dit concert duurt 30 minuten.

Katrien Baerts, Sopraan
Thomas Dieltjens, Piano

Tickets

Ticket €9.00
CJP/Stadspas (groene stip) €6.00
Leden (kortingsticket) €6.00
Studenten €3.00
Bestel Bestel ledenticket

Ook lid worden?

Ruim 60 concerten per jaar voor € 9,99 per maand.

En ben je onder de 30 jaar? Dan betaal je maar € 4,99.

Steun Splendor!