LOADING
Vr. 20 september 2024 – 20:00
Emily Beynon
presenteert LEDENCONCERT:
20/09

Project Paloma - deel 4: Frankrijk

Franse fluit- & pianomeesterwerken van de Tweede Wereldoorlog, met literaire contextualisering

LET OP: Dit concert vindt plaats in de Uilenburgersjoel - Nieuwe Uilenburgerstraat 91

In haar ledenconcert brengt Emily Beynon (solofluitist van het Koninklijk Concertgebouworkest) het vierde deel van Project Paloma: werken voor fluit, geschreven tijdens de Tweede Wereldoorlog. Deze vierde editie focust op werken van Franse componisten, onder meer Dutilleux, Messiaen, Jolivet en Bozza.

Een avond prachtige muziek en ontroerende teksten uit de Tweede Wereldoorlog.
Franse concoursstukken: een ware proef van de klanksonoriteit en vingertechniek.
Verwacht warme, zwoele klanken, sprankelende virtuositeit en vingervlug vuurwerk!

Al eeuwen gebruiken componisten de fluit als muzikaal symbool van zuiverheid, onschuld, rust en vrede. Het is daarom misschien geen toeval dat er tijdens de gruwelijke jaren van de Tweede Wereldoorlog zoveel meesterwerken voor fluit en piano zijn geschreven; bewust of onbewust zochten de componisten misschien naar een muzikale rust...?

Emily Beynon (solofluitiste bij het Concertgebouworkest) en de Britse pianist Andrew West, al ruim 25 jaar haar duopartner, presenteren samen met gastspreker Virginie Lacomme, een avond Franse fluit- en pianomeesterwerken uit de Tweede Wereldoorlog, verrijkt met Franse gedichten en teksten van en over deze tijd.

Over Emily Beynon
Emily Beynon is bijna dertig jaarsolofluitist van het Koninklijk Concertgebouworkest. Als kamermuzikant werkt zij regelmatig samen met haar zus, harpiste Catherine Beynon, en pianist Andrew West. Beynon maakt zich sterk voor nieuwe muziek en heeft tal van werken voor zich laten schrijven door componisten als John Woolrich, Sally Beamish, Jonathan Dove, Errollyn Wallen, Roxanna Panufnik en Maarten Ornstein. Twaalf jaar lang was Beynon artistiek leider van de door haar opgerichte Nederlandse Fluit Academie en elf jaar lang werkte zij als hoofdvakdocent aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Tegenwoordig is zij Visiting Professor aan de Royal Academy in Londen. Regelmatig wordt zij uitgenodigd om masterclasses te geven over de hele wereld. Aan het begin van de pandemie startte zij een YouTube-kanaal op met videotutorials over fluitspelen. Emily Beynon is geboren in Wales en woont al tientallen jaren in Amsterdam.

Over Andrew West
De Engelse pianist Andrew West is specialist in kamermuziek en liedbegeleiding en speelde samen met onder meer violiste Sarah Chang, cellist Jean-Guihen Queyras, tenor Mark Padmore en bariton Roderick Williams. Samen met Emily Beynon verzorgde hij concerten in Het Concertgebouw, in Wigmore Hall en tijdens het Edinburgh International Festival. Ook gaf hij soloconcerten in onder meer de Verenigde Staten, Zuid-Amerika en Zuid-Afrika. Andrew West geeft les in liedbegeleiding en ensemblespel aan de Royal Academy of Music en is als coach verbonden aan de Guildhall School of Music and Drama. Tevens maakt hij deel uit van de artistieke directie van het Internationales Kammermusik Festival Nürnberg.

Over Virginie Lacomme
Virginie Lacomme is een lerares Frans die gepassioneerd is door geschiedenis en de plicht om te herdenken. Ze neemt graag onderdeel aan dit project om bij te dragen aan het overbrengen van de herinnering en de noodzaak om niet te vergeten; "degenen die zich het verleden niet kunnen herinneren, zijn gedoemd het te herhalen" (George Santayana).

De CD - Project Paloma - deel 4; Frankrijk (Zefir Records) wordt gepresenteerd. Bovendien wordt er geld ingezameld voor Musicians Without Borders.

Emily Beynon (fluit),
Andrew West (piano)
Virginie Lacomme (voordracht)

Werken van onder meer Dutilleux, Messiaen, Jolivet en Bozza

Kaartverkoop ledentickets en introducétickets start vanaf 2 maanden voor de concertdatum.

LET OP: Dit concert vindt plaats in de Uilenburgersjoel - Nieuwe Uilenburgerstraat 91

Ledenconcert
Splendor kan alleen de onafhankelijke vrijplaats zijn die het is, dankzij de leden die ons steunen. Wij betalen hen terug met dat waar wij voor leven: muziek. Elk jaar geven alle Splendormuzikanten één concert dat gratis toegankelijk is voor deze groep steunpilaren aan wie Splendor haar bestaan dag in dag uit te danken heeft. Samen met de vele andere events betekent dit dat onze leden voor €9,99 p/m (en €4,99 voor minima en studenten!) zo'n 80 concerten per jaar gratis kunnen bezoeken - en ze op alle overige concerten korting krijgen. Geen slechte deal, toch?

Dankzij de leden kan Splendor onafhankelijk blijven, wat de enige manier is om échte vrijheid te behouden in programmering, experimenten, het nemen van risico's en het bieden van een springplank aan jonge, opkomende artiesten. Wie een andere plek kan noemen waar géén centrale programmeur is, waar elk moment last-minute concerten kunnen worden ingepland, waar geen backstage is en artiesten en publiek constant door elkaar lopen en met elkaar aan de bar hangen, waar mysterieuze hersenspinsels kunnen worden gepresenteerd die elders vaak als te riskant worden bestempeld, en die toch garant blijft staan voor hoge kwaliteit door de top van de Nederlandse muziekscene in deze creatieve speeltuin te laten rondrazen, die krijgt een gratis lidmaatschap!

Word je liever geen lid maar ben je wel geïnteresseerd in dit concert? Dan ben je natuurlijk meer dan welkom! Hieronder kan je een kaartje kopen.

Ook lid worden?

Ruim 60 concerten per jaar voor € 9,99 per maand.

En ben je onder de 30 jaar? Dan betaal je maar € 4,99.

Steun Splendor!